Trwa ładowanie...
d1k5syk

Morawiecki: Wzrost PKB sięgnie zapisanych w budżecie 3,6% w tym roku

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Ocena polskiej gospodarki, dokonana przez Moody's Investors Service, który podniósł prognozę wzrostu PKB na ten rok o 0,3 pkt proc. do 3,2%, jest nadal zbyt ostrożna, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Oczekuje on, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych - w budżecie zapisano wzrost PKB w br. w wysokości 3,6%.

Share
d1k5syk

"W naszej ocenie, pomimo istniejących ryzyk oraz utrzymującej się niepewności, których źródła znajdują się w znacznym stopniu poza Polską, ocena perspektyw polskiej gospodarki jest zbyt ostrożna. Oczekujemy, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych" - powiedział Morawiecki, komentując decyzję Moody's.

Ustawa budżetowa zakłada wzrost o 3,6% PKB. W ostatnim czasie prognozę wzrostu PKB, do 3,7%, podniósł Narodowy Bank Polski. Prognozy analityków rynkowych i innych ośrodków prognostycznych wskazują zatem, że istnieje dość powszechne przekonanie co do przyspieszenia tempa wzrostu gospodarczego w Polsce w 2017 r., podkreśliło Ministerstwo Rozwoju w komunikacie.

"To oczywiście bardzo cieszy, ale też wcale nas nie dziwi. Polska gospodarka jest stabilna i dzięki dzianiom rządu wchodzi na ścieżkę trwałego wzrostu. Zauważają to nie tylko eksperci, ale także zwykli Polacy, którzy poprawę warunków życia odczuwają na co dzień" - powiedział Morawiecki, cytowany w komunikacie.

W uzasadnieniu podniesienia prognozy dla Polski analitycy Moody's przywołują zarówno dobre dane z rynku pracy ogłoszone w marcu, jak i wyniki dotyczące PKB za IV kwartał 2016 r. Choć skala rewizji prognoz nie jest duża, to zdecydowanie następuje w pożądanym kierunku, podsumował resort.

(ISBnews)

d1k5syk

Podziel się opinią

Share
d1k5syk
d1k5syk