Trwa ładowanie...
d2tnqx4

Moto Data: Prawie 4/5 kierowców za obowiązkiem sezonowej zmiany opon

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Opony letnie na zimowe wymienia 76% polskich kierowców, a 78% opowiada się za obowiązkową sezonową zmianą ogumienia, wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data. Większość użytkowników aut dysponuje wiedzą na temat wpływu sezonowej wymiany opon na bezpieczeństwo jazdy, jednak nadal istnieje spora grupa osób, która lekceważy konieczność posiadania ogumienia dostosowanego do warunków pogodowych, podano także.

Share
d2tnqx4

"Zdecydowana większość polskich kierowców dostrzega rolę sezonowej wymiany opon. W zmiennych warunkach pogodowych panujących w naszym kraju niezmiernie ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg jest stosowanie odpowiednio dobranych opon, które gwarantują dobrą przyczepność. Nie trzeba do tego śniegu. Już nawet na mokrej nawierzchni, przy temperaturze 2?C, droga hamowania na oponach zimowych jest o 11 metrów krótsza niż na letnim ogumieniu. Jest to odległość, która w trudnych warunkach drogowych może zdecydować o naszym życiu i zdrowiu. Pozytywnym sygnałem jest fakt, że aż 78% badanych popiera obowiązek zmiany ogumienia na zimowe - takie rozwiązanie prawne stosowane jest już w 15 krajach Unii Europejskiej. W pozostałych panuje cieplejszy klimat i nie ma takiej potrzeby" - powiedział reprezentujący firmę Tadeusz Kuncy, cytowany w komunikacie.

Jednocześnie maleje odsetek osób, które deklarują wymianę opon na zimowe. Jeszcze do niedawna deklarowało tak 90% kierowców. Teraz deklaruje tylko 76%. Na podstawie obserwacji warsztatowych widać jednak, że odsetek ten to ok. 65%, podano także.

Badanie zostało przeprowadzone przez Moto Data w marcu 2017 r.

(ISBnews)

d2tnqx4

Podziel się opinią

Share
d2tnqx4
d2tnqx4