Trwa ładowanie...
d2xu0k6

Można oczekiwać stopniowego umocnienia korzystnych tendencji wzrostu - wiceprezes GUS

24.09. Warszawa (PAP) - Są przesłanki do oczekiwania stopniowego umocnienia pozytywnych tendencji wzrostowych - oceniła we wtorek wiceprezes GUS Halina Dmochowska. W jej ocenie...

Share
d2xu0k6

24.09. Warszawa (PAP) - Są przesłanki do oczekiwania stopniowego umocnienia pozytywnych tendencji wzrostowych - oceniła we wtorek wiceprezes GUS Halina Dmochowska. W jej ocenie ożywienie postępuje powoli, ale w wielu obszarach.

"Są przesłanki do oczekiwania stopniowego umocnienia pozytywnych tendencji wzrostowych, ale wiele zależy też od września. Lipiec i sierpień w wielu obszarach wskazują na stopniowe ożywienie gospodarcze. Ożywienie postępuje powoli, ale w wielu obszarach" - powiedziała Dmochowska dziennikarzom.

"Mamy pewne symptomy w obszarze poprawy popytu krajowego, o czym świadczy dynamika sprzedaży detalicznej. Nadal eksport netto jest istotnym czynnikiem generującym wzrost" - dodała.

GUS we wtorek podał, że sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 3,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, a mdm spadła o 0,7 proc. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła o 3,5 proc. rdr. (PAP)

kba/ map/ fdu/ osz/

d2xu0k6

Podziel się opinią

Share
d2xu0k6
d2xu0k6