Trwa ładowanie...
d45svzr

MPiPS: Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła do 9,6% w październiku

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w październiku 9,6%, czyli spadła o 0,1 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca, szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy. Wskaźnik ten był jednocześnie o 1,7 pkt proc. niższy niż przed rokiem. 

Share
d45svzr

"Rok 2015 to okres zmniejszającej się liczby osób zarejestrowanych w urzędach pracy. Podobny poziom bezrobocia odnotowano w grudniu 2008 r., czyli prawie 7 lat temu. Październikowy wynik potwierdza stałą tendencję do poprawy na rynku pracy " - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, cytowany w komunikacie.

W urzędach pracy na koniec września zarejestrowanych było 1 518,3 tys. osób, wynika z szacunków resortu pracy. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca liczba osób bezrobotnych spadła o 21,2 tys. Sytuacja najbardziej poprawiła się w województwie wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim.

Pracodawcy w październiku zgłosili do urzędów pracy ponad 112 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. To o blisko 13,9 tys. więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2001 r., czyli odkąd resort pracy prowadzi statystyki. Najwięcej pracowników szukają firmy w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Oficjalne dane dotyczące bezrobocia za wrzesień Główny Urząd Statystyczny poda 15 listopada br.

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr