Trwa ładowanie...
d29kqzx
rząd
15-02-2011 14:25

MPiPS ws. NIP na druku zwolnienia lekarskiego (komunikat)

...

d29kqzx
d29kqzx

15.02. Warszawa - Biuro Prasowe MIPS informuje:

Trwają prace rządu nad zniesieniem NIP dla osób fizycznych. Zgodnie z obowiązującymi zasadami stanowienia prawa, wraz z wejściem w życie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz o zmianie niektórych innych ustaw ulegną zmianie akty niższej rangi.

Zmienione zostanie m.in. rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń SpołecznychUbezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 1999 Nr 65, poz. 741, ze zm. Dz.U z 2010, Nr 189, poz. 1270). Wzory druków ZUS ZLA zostaną dostosowane do obowiązującego prawa (nie będzie wymogu podawania NIP-u osoby fizycznej).

Obowiązek umieszczania NIP-u na zwolnieniu lekarskiego istnieje nieprzerwanie od wprowadzenia druku ZUS ZLA (rok 1999).

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d29kqzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29kqzx