Trwa ładowanie...
dpirlot

MR: 17 mln zł dotacji UE na staże i praktyki w zagranicznych instytucjach

Organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i uczelnie będą mogły ubiegać się o pieniądze UE z programu "Wiedza Edukacja Rozwój" na sfinansowanie staży lub praktyk swoim pracownikom w zagranicznych instytucjach - poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Pula dostępnych środków to 17 mln zł.

Share
dpirlot

Jak podkreślił resort rozwoju, ogłoszony w czwartek konkurs jest skierowany również do pracowników administracji samorządowej, partnerów społecznych i podmiotów ekonomii społecznej. "Zainteresowane podmioty mogą ubiegać się o środki na sfinansowanie staży lub praktyk w zagranicznych instytucjach, mających siedzibę w państwach Unii Europejskiej" - zaznaczyło ministerstwo. Nabór wniosków ma potrwać od 30 czerwca do 29 lipca br.

"W trakcie stażu lub praktyki uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z najlepszymi doświadczeniami w zakresie organizacji, finansowania lub zarządzania sprawami publicznymi" - dodano.

Ministerstwo podkreśliło, że "premiowane będą projekty, w których wymiana dobrych praktyk między partnerami ponadnarodowymi będzie dotyczyła m.in. rozwoju przedsiębiorczości, wspierania zatrudnienia, zwalczania wykluczenia społecznego, a także ochrony środowiska naturalnego czy rozwoju zrównoważonego transportu".

dpirlot

"Liczymy na to, że uczestnicy z Polski po powrocie wdrożą przetestowane, zagraniczne praktyki we własnych instytucjach, co poprawi ich funkcjonowanie jako organizacji i wzmocni proces planowania i wdrażania zadań publicznych" - wskazał resort.

Ministerstwo poinformowało ponadto, że do 13 maja br. organizacje pracodawców będą mogły ubiegać się o unijne dotacje na przedsięwzięcia "zwiększające konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej". Przewidziany na ten cel budżet wynosi 1 mln 700 tys. zł

"Celem projektu jest zapewnienie silniejszej reprezentacji interesów polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców na forum międzynarodowym oraz upowszechnianie polskich osiągnięć i doświadczeń za granicą, a także wspieranie integracji firm na rynku światowym" - wyjaśnił resort.

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie - 2007-2013. Wówczas było to ok. 68 mld euro.

Budżet programu "Wiedza Edukacja Rozwój" to ponad 4,4 mld euro z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 252,4 mln euro ze specjalnej linii budżetowej "Inicjatywa na rzecz zatrudnienia osób młodych". Z wkładem krajowym wynosi w sumie 5,43 mld euro.

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot