Trwa ładowanie...
d14x1iy
d14x1iy

MR: Wartość inwestycji w SSE wzrośnie o ponad 16 mld zł w najbliższych latach

Warszawa, 04.01.2017 (ISBnews) - Wartość inwestycji realizowanych w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE) zwiększy się w o ponad 16 mld zł w najbliższych latach, co przełoży się również na powstanie 85-120 tys. nowych miejsc pracy, poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Pod koniec grudnia 2016 r. zostały poszerzone granice SSE. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14x1iy

"Jednym z priorytetów Ministerstwa Rozwoju jest budowanie wzrostu gospodarczego w oparciu o inwestycje krajowe i zagraniczne. Resort szacuje, że tylko w wyniku zmian granic specjalnych stref ekonomicznych, które weszły w życie z końcem 2016 roku, łączna wartość inwestycji realizowanych w SSE zwiększy się w następnych latach o ponad 16 mld zł. Dzięki temu, w perspektywie kilku najbliższych lat, liczba miejsc pracy może zwiększyć się od 85 000 do 120 000" - podał resort w komunikacie.

"Celem podjętych działań jest trwałe zwiększenie stopy inwestycji w dłuższej perspektywie i przy większym wykorzystaniu środków krajowych. Inwestycje w specjalnych strefach ekonomicznych wpłyną korzystnie na rozkwit wszystkich dziedzin życia gospodarczego w danym regionie. Będą stanowiły impuls rozwojowy, który przełoży się na wzrost konkurencyjności i innowacyjności naszej gospodarki" - powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, cytowany w komunikacie.

Poszerzenie stref SSE zwiększy napływ kolejnych nowych inwestycji, a także przyczyni się do rozbudowy i poszerzeniu działalności istniejących już firm, podkreślił resort. Z realizacją tych przedsięwzięć wiążą się nowe miejsca pracy, tworzone nie tylko bezpośrednio przez inwestorów, ale także powstające u kooperantów, podwykonawców i w szeroko pojętym otoczeniu biznesowym, czytamy dalej.

(ISBnews)

d14x1iy

Podziel się opinią

Share
d14x1iy
d14x1iy