Trwa ładowanie...
d2rb6gm

MR: Wzrost produkcji przemysłowej przyspieszy do ok. 5% w sierpniu

Warszawa, 19.08.2016 (ISBnews) -  Ministerstwo Rozwoju (MR) prognozuje przyspieszenie wzrostu produkcji przemysłowej w sierpniu br. do ok. 5% r/r, poinformował resort. 

Share
d2rb6gm

"Analitycy MR prognozują, że w sierpniu 2016 r., przy jednym dniu roboczym więcej, w porównaniu z poprzednim rokiem powinniśmy odnotować wzrost produkcji przemysłowej o około 5%" - czytamy w komentarzu.

Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu w lipcu 2016 r. była o 3,4% niższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2015 r. Analitycy ankietowani przez ISBnews oczekiwali wzrostu produkcji na poziomie ok. 1,1% r/r.

"Na tak znaczący spadek aktywności w przemyśle miała wpływ różnica w liczbie dni roboczych - dwa dni mniej w porównaniu z lipcem 2015 roku. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w lipcu wzrosła o 1,6% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2015 roku" - podkreślił resort.

Według MR, jednorazowe wahania nie powinny być jednak interpretowane jako znacząca zmiana trendu, dane w kolejnych miesiącach powinny pozwolić na właściwą ocenę kierunku zmian aktywności sektora przemysłowego.

(ISBnews)

d2rb6gm

Podziel się opinią

Share
d2rb6gm
d2rb6gm