Trwa ładowanie...
d1o9rl2

MR: Wzrost produkcji przemysłowej spowolni do ok. 4% w lipcu

Warszawa, 20.07.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Rozwoju prognozuje spadek tempa wzrostu produkcji przemysłowej w lipcu br. do ok. 4% r/r. Resort szacuje, że wzrost PKB w II kwartale był wyższy niż 3% r/r odnotowane w pierwszych trzech miesiącach br.

Share
d1o9rl2

"Analitycy MR prognozują, że w lipcu 2016 r., przy dwóch dniach roboczych mniej, w porównaniu z poprzednim rokiem, wzrost produkcji przemysłowej powinien spaść do ok. 4%. W całym II kwartale roczna dynamika sprzedaży produkcji sprzedanej przemysłu była zbliżona do 5%, w porównaniu ze wzrostem o 3% w I kwartale br. Wzrost sprzedaży detalicznej w II kwartale, który w naszej ocenie przekroczył 5%, był wyższy od notowanego w pierwszym kwartale (4,4%). Szybsze tempo wzrostu w sektorze przemysłowym oraz w usługach oznacza, że tempo wzrostu w II kwartale przekroczyło poziom notowany w I kwartale, pomimo niekorzystnych wyników w sektorze budowlanym." - czytamy w komunikacie.

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyła się w czerwcu br. o 6% r/r, jak poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 7,3%. Wynik był wyższy od szacunków resortu.

Sprzedaż detaliczna (w cenach bieżących) wzrosła o 4,6% r/r w czerwcu 2016 r., zaś ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 3,2%. W przypadku przedsiębiorstw budowlanych produkcja spadła w czerwcu br. o 13% r/r, W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 13,4%.

(ISBNews)

d1o9rl2

Podziel się opinią

Share
d1o9rl2
d1o9rl2