Trwa ładowanie...
d2cws9z

MR zgłosiło poprawkę ws. obniżenia interchange do 0% dla kart debetowych - prasa

Warszawa, 15.07.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Rozwoju zgłosiło poprawkę do nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, obniżająca interchange do 0% dla kart debetowych, dowiedział się serwis Cashless.pl.

Share
d2cws9z

"Zgodnie z tą poprawką interchange, czyli prowizja odprowadzana przez punkt przyjmujący płatność kartą do banku - wydawcy plastiku, ma wynosić 0%. Regulacja ma dotyczyć tylko transakcji kartami debetowymi. Obecnie interchange od nich wynosi 0,2%. Prowizja od płatności kredytówkami wynosi 0,3% i resort nie chce tego zmieniać" - informuje portal.

Według portalu, projekt poprawki trafił do konsultacji społecznych i będzie omawiany głównie ze środowiskiem bankowym. Swoją opinię na ten temat ma przygotować m.in. Związek Banków Polskich, którego wiceszef - jak podał serwis - potwierdza, że projekt poprawki otrzymał.

"Jesteśmy gotowi rozmawiać z rządem na temat obniżenia kosztów akceptacji kart w administracji publicznej. Ale sprzeciwiamy się obniżaniu interchange do zera, bo to będzie zły precedens, mogący w przyszłości zagrozić podstawom naszego biznesu - stwierdził wiceprezes ZBP Mieczysław Groszek, cytowany przez portal.

Nowelizacja Ustawy o usługach płatniczych jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Jej głównym zadaniem jest dostosowanie polskich przepisów do unijnego rozporządzenia MIF Reg, które reguluje kwestię opłat na rynku kart płatniczych.

(ISBnews)

d2cws9z

Podziel się opinią

Share
d2cws9z
d2cws9z