Trwa ładowanie...
dxu3ted
fundusze

MRR: wypłacono już 3,6 mld zł z funduszy unijnych

Do tej pory z funduszy unijnych przeznaczonych na lata 2007-2013 wypłacono ponad 3,6 mld zł - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Share
Szwedzi w kryzysie zaczynają kochać euro
Szwedzi w kryzysie zaczynają kochać euroŹródło: AFP
dxu3ted

Do tej pory z funduszy unijnych przeznaczonych na lata 2007-2013 wypłacono ponad 3,6 mld zł - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Resort planuje, że do końca roku na inwestycje współfinansowane ze środków unijnych zostanie przeznaczonych co najmniej 16,8 mld zł.

_ Wartość wydatków beneficjentów uznanych za kwalifikowalne wynikająca ze złożonych wniosków o płatność wyniosła ponad 3,6 mld zł, a w części dofinansowania UE prawie 3 mld zł _ - podało biuro prasowe ministerstwa.

dxu3ted

Według danych resortu, do 7 czerwca ubiegający się o fundusze unijne złożyli 66,1 tys. poprawnych pod względem formalnym wniosków na kwotę dofinansowania ponad 141 mld zł. Chodzi zarówno o pieniądze unijne, jak i krajowe.

W tym samym okresie podpisano 13 tys. 144 umowy o dofinansowanie na łączną kwotę 35,1 mld zł, z czego środki unijne stanowią 26,6 mld zł.

Podpisanie umowy oznacza zgodę na dofinansowanie projektu wnioskodawcy, jednak pieniądze na konta wnioskodawców trafiają dopiero po przedstawianiu wydatków i złożeniu wniosków o płatność.

dxu3ted

Podziel się opinią

Share
dxu3ted
dxu3ted