Trwa ładowanie...
d2q0hw3

MS: minister Gowin poprowadził lekcje prawa (komunikat)

...

Share
d2q0hw3

04.06. Warszawa - Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

- Prawo powinno być przyjazne obywatelowi, a zadaniem władzy ustawodawczej i wykonawczej jest uczynienie wszystkiego, aby prawo nie stwarzało nam dodatkowych problemów, a ułatwiało codzienne życie - powiedział dzisiaj minister sprawiedliwości Jarosław Gowin w trakcie lekcji prawa.

Minister spotkał się z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach oraz ze słuchaczami krakowskiej Wyższej Szkoły Europejskiej.

Dzisiejsze lekcje były częścią realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości programu edukacji prawnej.

d2q0hw3

- Prawo jest wokół nas. Decyzje i działania, które podejmujemy w życiu codziennym, na studiach, w pracy, niosą za sobą skutek prawny. Dlatego warto znać prawo. Wiedzieć jak się zachować, kto może nam pomóc, gdzie szukać ważnych informacji - mówił Jarosław Gowin. - Właśnie dlatego jednym z najważniejszych zadań stojących przed nami, jako społeczeństwem, jest edukacja młodego pokolenia tak, aby stało się ono świadomymi swych praw i obowiązków obywatelami - dodał.

W trakcie wykładu minister przedstawił m.in. informacje o obowiązującym porządku prawnym w Polsce.

- Obywatel ma nie tylko obowiązek przestrzegania prawa, ale z faktem jego naruszenia wiążą się daleko idące konsekwencje. Konflikt z prawem karnym jest zatem nieopłacalny i zawsze pociąga za sobą negatywne skutki dla sprawcy jego naruszenia - przypomniał minister sprawiedliwości. - Prawo powinno być przyjazne obywatelowi. Edukacja prawna jest bardzo ważna, ale to oczywiście nie wszystko. Prawo musi również dawać gwarancję poczucia bezpieczeństwa obywateli. Nie jest to jednak możliwe bez odpowiedniej ochrony prawnej społeczeństwa, na co zwracam szczególną uwagę - dodał Jarosław Gowin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2q0hw3

Podziel się opinią

Share
d2q0hw3
d2q0hw3