Trwa ładowanie...
d41mcf2

MS: S. Chmielewski w zakładach karnych w Rzeszowie i Jaśle (komunikat)

...

d41mcf2

03.08. Warszawa - MS informuje:

Stanisław Chmielewski - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, odpowiedzialny za więziennictwo odwiedził dzisiaj Zakład Karny w Rzeszowie. To największa jednostka penitencjarna na Podkarpaciu oraz jedna z największych w Polsce.

Ministrowi towarzyszył Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk Jacek Kitliński oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie mjr Artur Biały.

Wizytujący zapoznali się z aktualną sytuacją w jednostce, specyfiką funkcjonowania wybranych oddziałów mieszkalnych ze szczególnym uwzględnieniem oddziału dla skazanych stanowiących poważne zagrożenie społeczne albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu oraz oddziału dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, u których stwierdzono zaburzenia preferencji seksualnych. Minister zapoznał się także z założeniami oraz metodami prowadzonych oddziaływań terapeutycznych oraz efektami terapii.

d41mcf2

Stanisław Chmielewski odwiedził dziś także Zakład Karny w Jaśle. W trakcie wizyty zapoznał się z działalnością penitencjarną jednostki, a w szczególności prowadzonymi oddziaływaniami resocjalizacyjnymi. Miał możliwość zobaczenia warunków odbywania przez skazanych kary pozbawienia wolności oraz warunków służby funkcjonariuszy. Ponadto zwizytował oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu i zapoznał się zakresem prowadzonych oddziaływań terapeutycznych.

Dyrektor jednostki poinformował Ministra o prowadzonych aktualnie pracach modernizacyjnych na terenie zakładu karnego. Szczególne zainteresowanie Pana Ministra wzbudziła realizacja projektu dofinansowanego ze środków unijnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d41mcf2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41mcf2