Trwa ładowanie...
d3zn3jl

MŚ uruchamia DesignEvo - nowy program wspierania inwestycji prośrodowiskowych

Program wspierania nowoczesnych inwestycji prośrodowiskowych - DesignEvo, służący wymianie doświadczeń między inżynierami środowiskowymi a projektantami, uruchomiło w czwartek MŚ. Ma on pomóc firmom w tworzeniu przyjaznych środowisku i estetycznych urządzeń.

Share
d3zn3jl

Według Ministerstwa Środowiska program z jednej strony ma łączyć ekologiczne rozwiązania z nowoczesnym wyglądem, z drugiej - służyć rozpowszechnianiu wiedzy o gospodarce w obiegu zamkniętym.

To taka gospodarka, w której wykorzystuje się odnawialne źródła energii i pozwala na oszczędność oraz przetwarzanie surowców naturalnych.

Jak poinformowała PAP koordynatorka DesignEvo Agnieszka Kozłowska-Korbicz, program rusza natychmiast. Pierwsze warsztaty dla inżynierów i projektantów zaplanowano na kwiecień 2015 roku.

d3zn3jl

"Jako że ważne jest dla nas, by tworzyć innowacje i by te innowacje miały sens ekologiczny, postanowiliśmy połączyć projektantów przemysłowych wspólnie z innymi ludźmi, biorącymi udział w (...) tworzeniu produktu" - tłumaczyła dziennikarzom Kozłowska-Korbicz.

Przypomniała, że w ramach innego programu MŚ, zajmującego się promocją i sprzedażą polskich rozwiązań w dziedzinie zielonych technologii za granicą - GreenEvo, udało się wyłonić 62 producentów nowoczesnych urządzeń. "Chcemy stworzyć nowe produkty, innowacje, chcemy też uczyć, w jaki sposób możemy przechodzić na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu" - powiedziała.

Na konferencji obecni byli minister środowiska Maciej Grabowski oraz były szef resortu środowiska Maciej Nowicki, za którego kadencji powołano projekt GreenEvo.

Według Grabowskiego już teraz wiele zasobów naturalnych jest na wyczerpaniu. DesignEvo jego zdaniem ma pomóc firmom w kreowaniu produktów przyjaznych dla środowiska, dobrze wyglądających, a jednocześnie mogących być powtórnie przetworzone i wykorzystane.

Nowickiego, jako inicjatora GreenEvo, uhonorowano statuetką projektu przyznawaną liderom programu promocji zielonych technologii za granicą.

d3zn3jl

Podziel się opinią

Share
d3zn3jl
d3zn3jl