Trwa ładowanie...
d2ejxq7

MŚ ws. polsko-izraelskiego porozumienia o ochronie środowiska (komunikat)

...

d2ejxq7
d2ejxq7

25.02. Warszawa - Ministerstwo Środowiska informuje:

Deklaracja o współpracy w zakresie technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią została podpisana podczas międzyrządowych polsko - izraelskich konsultacji w Izraelu.

Podpisanie "Wspólnej Deklaracji Ministerstwa Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy Państwa Izrael w sprawie współpracy w dziedzinie polityk i technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią" odbyło się 24 lutego 2011 r. podczas polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych na szczeblu premierów, które odbyły się w Jerozolimie (Izrael). Deklarację podpisał Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Daniel Ayalon, wiceminister spraw zagranicznych Izraela.

Wiceminister środowiska Bernard Błaszyk komentując podpisanie polsko - izraelskiej deklaracji powiedział:

d2ejxq7

- Ochrona środowiska wymaga współpracy ponad jakimikolwiek granicami geograficznymi. Podpisana z Izraelem deklaracja o współpracy ułatwi wymianę specjalistów, organizację wizyt studialnych i staży, a także prowadzenie wspólnych projektów i badań. Przede wszystkim umożliwi transfer innowacyjnych technologii pomiędzy naszymi krajami.

Podczas polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych Minister Błaszczyk prowadził również rozmowy z Ministrem Środowiska Izraela - Gileadem Erdanem oraz przedstawicielami izraelskiego Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy. Rozmowy dotyczyły gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, a także zmian klimatu w kontekście przygotowań do Konferencji Klimatycznej w RPA.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d2ejxq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ejxq7