Trwa ładowanie...
d3hqpel

MS ws. wizyty K. Kwiatkowskiego w Lublinie (komunikat)

...

d3hqpel
d3hqpel

03.11. Warszawa - MS informuje:

Już ponad pół miliona spraw wpłynęło do e-sądu. To wielki sukces, zwłaszcza że przeszło 400 tysięcy z nich zostało już załatwionych - powiedział dzisiaj w Lublinie Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

W trakcie wizyty w tym mieście Minister odwiedził XVI Wydział Cywilny lubelskiego Sądu Rejonowego. To właśnie tam od 1 stycznia 2010 r. rozpoznawane są wnoszone elektronicznie pozwy.

- Uiszczone w e-sądzie koszty sądowe opiewają na kwotę ponad 24 milionów złotych - dodał Minister, któremu zaprezentowano m.in. schemat załatwiania spraw w e-sądzie.

d3hqpel

E-sąd, czyli elektroniczne postępowanie upominawcze swoją właściwością obejmuje cały kraj. Główne cele jego powstania to: uproszczenie i przyspieszenie procesu, obniżenie kosztów postępowania, skrócenie czasu wydania nakazu, a przede wszystkim odciążenie sądów rozpatrujących sprawy, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego

E-sąd cieszy się popularnością nie tylko wśród przedsiębiorców, którzy najczęściej kierują do niego swoje sprawy. Dowodem na to jest fakt, że na 30 wolnych etatów orzeczniczych w e-sądzie zgłosiło się ponad 500 osób - powiedział Minister.

W trakcie wizyty w Lublinie - poza wizytami w e-sądzie oraz w lubelskim Sądzie Apelacyjnym - Minister Krzysztof Kwiatkowski spotkał się także z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisław Staszica, którzy wzięli udział w prowadzonej przez Ministra lekcji prawa.

O tym jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą spożywania dopalaczy, co to jest wymiar sprawiedliwości i jak działa, dlaczego nie warto wchodzić w konflikt z prawem, jakie mamy prawa i obowiązki - Krzysztof Kwiatkowski dyskutował dzisiaj także z młodzieżą w Puławach. To w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym im. A.J. ks. Czartoryskiego spotkał się z uczniami I i II klasy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3hqpel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqpel