Trwa ładowanie...
d1ddjv8

MSP chce, by CBA sprawdziła działania GPW dotyczące finansowania produkcji filmowej

02.01. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa wystąpiło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie procesu pozyskiwania środków przez Giełdę Papierów Wartościowych...

Share
d1ddjv8

02.01. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa wystąpiło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie procesu pozyskiwania środków przez Giełdę Papierów Wartościowych dla potrzeb sfinansowania komercyjnej produkcji filmowej - wynika ze słów rzeczniczki prasowej GPW Katarzyny Kozłowskiej.

"Ministerstwo Skarbu Państwa wystąpiło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z prośbą o podjęcie działań sprawdzających proces pozyskiwania środków dla potrzeb finansowania komercyjnej produkcji filmowej" - powiedziała Kozłowska.

W środę rano w radiowej "Trójce" minister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział, że niedawna decyzja Rady Giełdy o zawieszeniu prezesa Ludwika Sobolewskiego była słuszna i jedyna możliwa.

d1ddjv8

"Po publikacji +Pulsu Biznesu+, gdzie pojawiły się informacje, że prezes był zaangażowany w zbieranie funduszy dla produkcji filmowej, w której miała zagrać jego życiowa partnerka poprosiłem o przeprowadzenie precyzyjnego audytu. (...) Audyt w sposób jednoznaczny wykazał, że inicjatorem tego pomysłu był prezes GPW" - powiedział Budzanowski.

Rada Giełdy przed świętami zawiesiła "z ważnych powodów" Ludwika Sobolewskiego. Jednocześnie powierzyła Adamowi Maciejewskiemu, członkowi zarządu spółki, stanowisko wiceprezesa i przekazała mu pełnienie obowiązków prezesa.

Walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych dotyczące zmian w zarządzie spółki zwołane zostało na 17 stycznia 2013 roku. Zgodnie ze statutem GPW, walne zgromadzenie odwołuje i powołuje prezesa zarządu.

Zawieszony prezes Ludwik Sobolewski w przesłanym oświadczeniu zapewniał, że giełda nie uczestniczyła w finansowym wsparciu opisywanego w mediach projektu filmowego, a on sam nie naruszył zasad etyki zawodowej. (PAP)

pr/ pel/ ana/

d1ddjv8

Podziel się opinią

Share
d1ddjv8
d1ddjv8