Trwa ładowanie...
d1pihwh

MSP chce w '13 wyższych dywidend ze spółek giełdowych, średnio powyżej 60 proc. zysku - Budzanowski

29.08. Warszawa (PAP) - Resort skarbu chce w 2013 r. wyższych dywidend ze spółek giełdowych, średnio powyżej 60 proc. zysku - poinformował w TVN CNBC Mikołaj Budzanowski, minister...
Share
d1pihwh

29.08. Warszawa (PAP) - Resort skarbu chce w 2013 r. wyższych dywidend ze spółek giełdowych, średnio powyżej 60 proc. zysku - poinformował w TVN CNBC Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

Pytany o poziom dywidendy na rok 2013, Budzanowski odpowiedział: "Tu zmieniamy nieco swoją projekcję (...) Tak jak średnia ze spółek przede wszystkim notowanych na GPW wyniosła powyżej 55 proc. za 2011 r., to chcemy zaproponować do ustawy budżetowej na przyszły rok znacznie wyższy poziom niż ten, który przewidzieliśmy na ten rok i który jest teraz realizowany. Chcemy nieco podwyższyć poziom dywidendy z różnych spółek, przede wszystkim dziewięciu spółek notowanych na GPW".

"W niektórych przypadkach będzie to nawet powyżej 80 proc., w niektórych znacznie mniej. Mówię o średnim poziomie zdecydowanie powyżej 60 proc." - dodał.

d1pihwh

Minister podał, że w tej chwili trwa przegląd nakładów inwestycyjnych planowanych przez dziewięć spółek z udziałem Skarbu Państwa notowanych na GPW.

"Są projekty priorytetowe, które muszą mieć zagwarantowane finansowanie, przede wszystkim w tym początkowym okresie, tj. budowa elektrociepłowni czy elektrowni: w Opolu, Jaworznie, Turowie, Stalowej Woli, Włocławku czy w Kozienicach. To jest absolutny priorytet. Cała reszta będzie już pobierana w formie dywidendy" - dodał.

Zgodnie z budżetem na 2012 rok przychody z dywidend mają wynieść 8.153,5 mln zł wobec 5.950,0 mln zł w 2011 roku. (PAP)

jow/ ana/

d1pihwh

Podziel się opinią

Share
d1pihwh
d1pihwh