Trwa ładowanie...
d2ysuds

MSP chce w '13 wyższych dywidend ze spółek giełdowych, średnio powyżej 60 proc. zysku - Budzanowski

29.08. Warszawa (PAP) - Resort skarbu chce w 2013 r. wyższych dywidend ze spółek giełdowych, średnio powyżej 60 proc. zysku - poinformował w TVN CNBC Mikołaj Budzanowski, minister...
Share
d2ysuds

29.08. Warszawa (PAP) - Resort skarbu chce w 2013 r. wyższych dywidend ze spółek giełdowych, średnio powyżej 60 proc. zysku - poinformował w TVN CNBC Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

Pytany o poziom dywidendy na rok 2013, Budzanowski odpowiedział: "Tu zmieniamy nieco swoją projekcję (...) Tak jak średnia ze spółek przede wszystkim notowanych na GPW wyniosła powyżej 55 proc. za 2011 r., to chcemy zaproponować do ustawy budżetowej na przyszły rok znacznie wyższy poziom niż ten, który przewidzieliśmy na ten rok i który jest teraz realizowany. Chcemy nieco podwyższyć poziom dywidendy z różnych spółek, przede wszystkim dziewięciu spółek notowanych na GPW".

"W niektórych przypadkach będzie to nawet powyżej 80 proc., w niektórych znacznie mniej. Mówię o średnim poziomie zdecydowanie powyżej 60 proc." - dodał. (PAP)

gsu/ jow/ ana/

d2ysuds

Podziel się opinią

Share
d2ysuds
d2ysuds