Trwa ładowanie...
d2p1v58

MSP i PGE przedłużyły czas obowiązywania umowy zakupu Energi

19.01. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa i PGE zawarły aneks do umowy sprzedaży Energi. Umowa ma obowiązywać przez 12 miesięcy, w okres ten nie wlicza się jednak...

Share
d2p1v58

19.01. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa i PGE zawarły aneks do umowy sprzedaży Energi. Umowa ma obowiązywać przez 12 miesięcy, w okres ten nie wlicza się jednak postępowanie sądowe przed SOKiK w sprawie odwołania od decyzji Prezesa UOKiK zakazującej koncentracji - poinformowała PGE w komunikacie.

"Na mocy aneksu określono czas trwania umowy na 12 miesięcy od daty jej zawarcia przy czym Skarb Państwa i PGE postanowiły o zawieszeniu biegu terminu obowiązywania Umowy do czasu prawomocnego zakończenia postępowania sądowego w przedmiocie odwołania od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazującej dokonania koncentracji PGE i spółki Energa" - napisano w komunikacie.

Pod koniec września Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z PGE umowę sprzedaży akcji Energi. Za pakiet 84,19 proc. akcji Energi PGE miała zapłacić 7,53 mld zł.

Na transakcję nie zgodził się jednak UOKiK, argumentując, że doprowadziłaby ona do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku energii elektrycznej.

Polska Grupa Energetyczna nie zgadza się z uzasadnieniem decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Energi i złoży odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. (PAP)

pel/ asa/

d2p1v58

Podziel się opinią

Share
d2p1v58
d2p1v58