Trwa ładowanie...
d4m3qzh

MSP nie będzie ingerować w plany sprzedaży akcji Polkomtela przez spółki

22.9.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie chce wpływać na decyzje spółek dotyczące planów sprzedaży akcji Polkomtela - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik...

Share
d4m3qzh

22.9.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie chce wpływać na decyzje spółek dotyczące planów sprzedaży akcji Polkomtela - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik resortu.

Według informacji PAP, oprócz Polskiej Grupy Energetycznej, która ma 21,85 proc. akcji Polkomtela i PKN Orlen (24,4 proc.) aktywa telekomu może zbyć także Węglokoks, posiadający 4,98 proc. akcji operatora sieci Plus. Łącznie jest to pakiet 51,23 proc.

"Sprzedaż akcji Polkomtela jest niezależną decyzją poszczególnych spółek. Jeśli będą chciały wychodzić z telekomu, to jest ich biznesowa decyzja. Jeśli uważają, że GPW byłaby najlepszym sposobem wyjścia, to także ich wybór" - powiedział Wewiór.

d4m3qzh

Dodał, że resort nie planuje w ministerstwie żadnych spotkań z polskimi akcjonariuszami Polkomtela odnośnie sprzedaży akcji spółki.

Poza PKN, PGE i Węglokoksem akcje największego w Polsce operatora mobilnego ma także KGHM (24,39 proc.) oraz brytyjski Vodafone (24,39 proc.).

W sierpniu miedziowy koncern informował, że nie jest zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela. Wyjście będzie uzasadnione, jeśli KGHM będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie. Spółka nie widziała wówczas możliwości nabycia planowanych aktywów.

Według nieoficjalnych informacji prasowych, Vodafone nie zamierza znacząco zwiększyć swojego udziału w Polkomtelu.

Prezes operatora sieci Plus Jarosław Bauc powiedział w połowie września, że spółka we współpracy z Unicredit pracuje nad prospektem emisyjnym. Oferta publiczna to jedna z możliwości wyjścia z Polkomtela przez dotychczasowych akcjonariuszy.(PAP)

epo/ pam/

d4m3qzh

Podziel się opinią

Share
d4m3qzh
d4m3qzh