Trwa ładowanie...
d1efj3u
d1efj3u

MSP rozważa możliwość rozpoczęcia procesu sprzedaży GPW przed decyzją TK

4.3.Warszawa (PAP) - Resort skarbu jest gotowy do prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych i rozpatruje możliwość uruchomienia procesu sprzedaży akcji GPW przed decyzją...
Share
d1efj3u

4.3.Warszawa (PAP) - Resort skarbu jest gotowy do prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych i rozpatruje możliwość uruchomienia procesu sprzedaży akcji GPW przed decyzją Trybunału Konstytucyjnego - powiedział PAP wiceminister skarbu Michał Chyczewski.

"Czekamy na stanowisko Trybunału Konstytucyjnego, które bardzo się opóźnia. Jest to dla nas sytuacja niekomfortowa, gdyż jesteśmy już gotowi rozpocząć cały proces sprzedażowy" - poinformował Chyczewski.

"Analizujemy w tej chwili możliwość uruchomienia procesu sprzedażowego przed decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja ta jest bez znaczenia w kwestii prywatyzacji, jednak ustawa musi wejść w życie, aby ta transakcja mogła zostać zakończona" - dodał.

Nie chciał potwierdzić, czy proces sprzedaży rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku.

We wrześniu ubiegłego roku prezydent RP skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw. (PAP)

bg/ morb/ gor/

d1efj3u

Podziel się opinią

Share
d1efj3u
d1efj3u