Trwa ładowanie...

MSP wróciło do równoległych negocjacji w sprawie sprzedaży Enei

Ministerstwo Skarbu Państwo podjęło decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 proc. Enei - poinformował we wtorek resort skarbu.

MSP wróciło do równoległych negocjacji w sprawie sprzedaży EneiŹródło: Jupiterimages
d105ryw
d105ryw

"W związku z upływem okresu wyłączności w negocjacjach udzielonego Kulczyk Holding SA oraz Elektron sp. z o.o. w toczącym się procesie sprzedaży 225 mln 135 tys. 940 akcji (51 proc. w kapitale zakładowym)
spółki Enea SA, Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o ponownym podjęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do negocjacji podmiotami" - czytamy w komunikacie resortu.

MSP poinformowało we wtorek, że chce rozliczyć transakcję sprzedaży Enei do 31 marca 2011 roku.

Do 3 listopada Kulczyk Holding miał wyłączność na negocjacje ws. kupna akcji poznańskiej spółki. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.

W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Oprócz Kulczyk Holding, resort skarbu - według doniesień medialnych - prowadził negocjacje z GDF Suez.

d105ryw

Kulczyk Holding to międzynarodowa grupa inwestycyjna. Kluczowymi sektorami spółki są m.in.: gaz, ropa naftowa, wytwarzanie energii, dystrybucja oraz obrót energią elektryczną i gazem.

GDF Suez jest wiodącą grupą energetyczną w Europie, działa głównie w obszarze gazu, ale także energii elektrycznej. Jest piątym producentem prądu w Europie, największym nabywcą gazu oraz czołowym dostawcą energii m.in. dla klientów biznesowych. Grupa zatrudnia 200 tys. pracowników. Polski oddział firmy GDF Suez Energia Polska wytwarza energię cieplną i świadczy usługi systemowe na rzecz PSE-Operator SA, posiada elektrownię w okolicy Połańca.

Enea jest jedną z czterech grup energetycznych w Polsce; dystrybuuje energię elektryczną w północno-zachodniej części kraju. Jej udział w krajowym rynku energii wynosi 15 proc.; spółka sprzedaje prąd niemal 2,5 mln klientów. Do spółki należy m.in. Elektrownia Kozienice.

d105ryw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d105ryw