Trwa ładowanie...
d3p5mk1

MSP zapowiada debiut holdingu nieruchomościowego na GPW w 2011 roku

18.10. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa utworzy, w oparciu o Depservice i TON Agro, holding nieruchomościowy, który w 2011 roku zadebiutuje na warszawskiej giełdzie....

d3p5mk1
d3p5mk1

18.10. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa utworzy, w oparciu o Depservice i TON Agro, holding nieruchomościowy, który w 2011 roku zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. MSP analizuje, jakie jeszcze spółki nieruchomościowe mogą być włączone do grupy - poinformował PAP rzecznik prasowy resortu skarbu Maciej Wewiór.

"W wyniku analizy spółek nieruchomościowych znajdujących się w nadzorze ministra skarbu, MSP postanowiło podzielić ścieżki ich prywatyzacji na dwie kategorie. Pierwsza obejmować będzie bezpośrednią sprzedaż inwestorom udziałów Skarbu Państwa w tych spółkach, jak to ma miejsce np. w spółce Intraco, druga natomiast przewiduje konsolidację części z nich i wprowadzenie nowo powstałego holdingu na GPW" - powiedział PAP Wewiór.

W najbliższych dniach ma być opublikowane ogłoszenie o poszukiwaniu doradcy prawnego w procesie konsolidacji.

"Skarb Państwa przewiduje debiut holdingu w 2011 roku ze strategią docelowego pełnego wyjścia z jego akcjonariatu" - powiedział Wewiór.

d3p5mk1

Resort skarbu planuje, że ze względu na wielkość i komplementarność operacyjną i wynikające z tego synergie przychodowe i kosztowe, proces konsolidacji oparty będzie o dwie spółki: Dipservice i Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro.

"W tej chwili MSP analizuje, jakie jeszcze spółki nieruchomościowe mogą być włączone do grupy. Decyzje o tym będą zapadać w oparciu o ich wpływ na wzmacnianie przyszłej oferty" - powiedział Wewiór.

MSP liczy, że wśród zainteresowanych kupnem akcji holdingu nieruchomościowego będą inwestorzy polscy i zagraniczni.

Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro specjalizuje się w pozyskiwaniu i przygotowaniu nieruchomości na cele inwestycji komercyjnych. Ma także zasób własnych nieruchomości.

Dipservice wynajmuje własną powierzchnię biurową w Warszawie. Posiadane zasoby to 141 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym 59 willi i 41 budynków z ok. 800 lokalami.

Łączna wartość księgowa obu firm to około 0,5 mld zł. (PAP)

epo/ pr/ jtt/

d3p5mk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5mk1