Trwa ładowanie...
dfgxilk
dfgxilk

MSW: strażacy interweniowali około 1 tys. razy (komunikat)

...
Share
dfgxilk

07.06. Warszawa - MSW informuje:

Zmniejsza się liczba interwencji strażaków przy usuwaniu skutków burz, nawałnic i podtopień. Ostatniej doby strażacy PSP i ochotnicy interweniowali około 1 tys. razy, blisko o połowę mniej niż poprzedniej doby. Strażacy pomagali mieszkańcom głównie wypompowywać wodę z domów oraz piwnic i zabezpieczać budynki przed zalaniem oraz usuwali z dróg połamane drzewa. Najwięcej interwencji ostatniej doby miało miejsce w województwach: łódzkim, małopolskim, mazowieckim, a także dolnośląskim.

MSW wraz ze strażą pożarną apelują o rozwagę podczas burz oraz zwracają uwagę, by wyłączać urządzenia elektryczne i gazowe, zamykać okna i drzwi, a także usuwać z balkonów zbędne przedmioty.

dfgxilk

Strażacy w ciągu ostatniej doby (6 czerwca br.) interweniowali w sumie 951 razy (natomiast 5 czerwca br. - 1 tys. 954). Strażacy byli wzywani najczęściej na terenie województw: łódzkim 269, małopolskim 157, mazowieckim 128, dolnośląskim 107. Najwięcej działań na terenie tych województw, związanych było z wypompowywaniem wody z zalanych budynków i terenów. Takich interwencji z udziałem strażaków było łącznie 784.

Pozostałe działania strażaków polegały na umacnianiu i patrolowaniu wałów przeciwpowodziowych i usuwaniu połamanych drzew. Od poniedziałku PSP odnotowała w całym kraju łącznie 6277 interwencji, związanych z nawałnicami.

Ponadto, na mocy decyzji szefa MSW oraz na prośbę strony czeskiej, grupa polskich strażaków wyjeżdża dziś (7 czerwca br.) do Czech. Polscy strażacy będą pomagać Czechom w usuwaniu skutków powodzi na terenie Litomierzyc.

Przypominamy, że na dzisiaj na terenie Polski wydano trzy ostrzeżenia hydrologiczne 3 stopnia dla województw: opolskiego dolnośląskiego i lubuskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ abuj/

dfgxilk

Podziel się opinią

Share
dfgxilk
dfgxilk