Trwa ładowanie...
d39569e

MSWiA: Polacy i Ukraińcy wspólnie o Euro 2012 (komunikat)

...

Share
d39569e

19.11. Warszawa - MSWiA informuje:

Wspólna strategia bezpieczeństwa na Euro 2012 była głównym tematem rozmów podczas posiedzenie polsko-ukraińskiej międzyrządowej grupy roboczej ds. koordynacji bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Polska i Ukraina już za półtora roku będą gospodarzami tej prestiżowej imprezy.

Szefem delegacji ukraińskiej był gen. lejtnant Oleksandr Birsan - I zastępca szefa Narodowej Agencji ds. Przygotowania i Przeprowadzenia Euro 2012 na Ukrainie. Agencja została powołana do życia po ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie - zastąpiła ona Biuro Koordynacyjne, które spełniało funkcję organu doradczego. Agencja działa bezpośrednio przy prezydencie Ukrainy i zajmuje się całością przygotowań Ukrainy do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

d39569e

W spotkaniu stronę polską reprezentował Adam Rapacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz szefowie służb podległych MSWiA. Przed głównym spotkaniem trwały prace w trzech zespołach zadaniowych: ds. współpracy policyjnej, ds. współpracy przygranicznej oraz współpracy ratowniczej. Ze strony Straży Granicznej w rozmowach brał udział komendant główny gen. Leszek Elas, policję reprezentował zastępca komendanta głównego gen. Waldemar Jarczewski, natomiast Państwową Straż Pożarną zastępca komendanta PSP, nadbryg. Piotr Kwiatkowski.

Zarówno dla strony polskiej, jak i ukraińskiej zabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 jest sprawą priorytetową. Minister Rapacki oraz gen. Birsan byli zgodni, że najważniejsze znaczenie ma ścisła współpraca oraz wymiana doświadczeń między krajami - gospodarzami. Ustalono, iż w ciągu najbliższych miesięcy obie strony opracują szkic wspólnej polsko-ukraińskiej strategii bezpieczeństwa Euro 2012, który będzie podstawą do stworzenia jednolitej koncepcji bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się w Warszawie 18 listopada br. Kolejne posiedzenie grupy odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku w Kijowie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d39569e

Podziel się opinią

Share
d39569e
d39569e