Trwa ładowanie...
d36ox0d

MSWiA: rzeki są monitorowane (komunikat)

...

Share
d36ox0d

15.12. Warszawa - MSWiA informuje:

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, odnotowywane są powolne spadki poziomu wody w Wiśle w powiecie płockim na Mazowszu. Jednak nadal przekroczone są stany alarmowe - w Wyszogrodzie o 134 cm i w Kępie Polskiej o 136 cm. Służby kryzysowe są cały czas w gotowości i na bieżąco monitorują sytuację. Na Warcie w województwie lubuskim od tygodnia pracują lodołamacze. Dziś (15 grudnia br.) trzy jednostki udrożniają rzekę w rejonie polderu Słońsk.

W Płocku i siedmiu gminach nadwiślańskich powiatu płockiego: Słupno, Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów, Nowy Duninów, Gąbin i Słubice wciąż obowiązuje alarm powodziowy. Utrzymane są również alarmy powodziowe dla gmin: Brochów, Iłów i Młodzieszyn (powiat sochaczewski), Brańszczyk, Wyszków, Zabrodzie i Somianka (powiat wyszkowski), Dąbrówka i Radzymin (powiat wołomiński).

d36ox0d

Warta w województwie lubuskim nadal przekracza stany alarmowe m.in. na wodowskazach w Gorzowie Wielkopolskim i w Skwierzynie. Poziom wody jednak już się nie podnosi. Wciąż obowiązuje alarm powodziowy dla powiatów: gorzowskiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego i strzelecko-drezdeneckiego oraz dla miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

W województwie zachodniopomorskim utrzymują się wysokie stany wody na granicznym i dolnym odcinku Odry. Na podniesienie poziomu rzeki miała również wpływ trwająca przez ostatnie dwa dni cofka.

W Wielkopolsce, na terenie miasta i gminy Wieleń, miasta i gminy Krzyż Wielkopolski oraz gminy Drawsko w dalszym ciągu utrzymywane jest pogotowie przeciwpowodziowe. Wczoraj (14 grudnia) dla pojazdów o masie do 2,5 tony została otwarta droga powiatowa 1323P pomiędzy Drawskiem a Krzyżem Wielkopolskim. Zamknięto do odwołania odcinek drogi powiatowej nr 4071P między miejscowościami Kadzewo i Mórka w powiecie śremskim. Nawierzchnia drogi jest zalewana przez wodę z przydrożnych rowów. Ustalono objazd drogą powiatową 4037P Kadzewo-Mełpin oraz 4068 Mełpin-Mórka.

W województwie podlaskim w nocy poziom wody na Bugu we Frankopolu opadł i obecnie stan alarmowy przekroczony jest tylko o 5 cm. Sytuacja jest cały czas monitorowana.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d36ox0d

Podziel się opinią

Share
d36ox0d
d36ox0d