Trwa ładowanie...
holderName
holderName

MSWiA: Więcej pieniędzy dla ratowników (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
holderName

01.06. Warszawa - MSWiA informuje:

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podzielił środki budżetowe pomiędzy ratownictwo górskie i wodne. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymają dodatkowo 1.458.000 zł.

W styczniu br. w otwartym konkursie ofert na realizację zadań z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2010 roku pod nazwą: "Organizowanie pomocy oraz ratowanie osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w górach lub na wodach", Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dotacje na łączną kwotę 11.447.000 zł. Środki finansowe otrzymały: TOPR, GOPR, WOPR, Mazurski WOPR oraz WOPR OS w Ostrołęce.

holderName

Po zakończeniu procedury konkursowej, podczas prac parlamentarnych nad budżetem na 2010 rok, wyasygnowano w ramach budżetu MSWiA dodatkowy milion złotych na bieżącą działalność ratowników górskich i wodnych.

Minister Jerzy Miller zdecydował, iż Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostanie wsparte kwotą 570 tys. zł z przeznaczeniem na prowadzenie działań ratowniczych w górach na terenie południowej Polski.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma dodatkowe 300 tys. zł na koszty związane z obsługą śmigłowca ratunkowego. Helikopter TOPR-u zapewnia szybką pomoc ofiarom wypadków w polskich Tatrach i na obszarach górskich południowej Małopolski.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dba o bezpieczeństwo osób pływających i uprawiających sporty wodne, otrzyma 554 218 zł (w tym na wsparcie budowy bazy ratowniczo-szkoleniowej WOPR nad jeziorem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym kwotę 229 tys. zł i ponad 266 tys. zł na zakup sprzętu ratownictwa wodnego w województwach mazowieckim, pomorskim i zachodniopomorskim).

holderName

Mazurskie WOPR otrzyma dodatkowo kwotę 33 782 zł.

Dzięki dodatkowym środkom z budżetu, łączna kwota dotacji przyznanych w 2010 roku na realizację działań publicznych z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego z budżetu MSWiA wzrosła do 12.905.000 zł, w tym: 10.886.526 zł na działalność bieżącą oraz 2.018.474 zł na działalność majątkową.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName