Trwa ładowanie...
d47oh1y

MSZ: Artur Kłopotowski szefem działu polityki kadrowej w ESDZ w Brukseli (komunikat)

...

d47oh1y
d47oh1y

09.01. Warszawa - MSZ informuje:

Artur Kłopotowski obejmie w lutym prestiżowe stanowisko szefa Działu Polityki Kadrowej i Koordynacji w Departamencie Zasobów Ludzkich Centrali Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (ESDZ) w Brukseli. Został wybrany spośród 20 kandydatów z 28 państw członkowskich UE, ESDZ oraz Komisji Europejskiej.

Artur Kłopotowski będzie zajmować się polityką kadrową w Centrali ESDZ w Brukseli i w 141 delegaturach UE w krajach trzecich oraz 8 unijnych delegaturach przy organizacjach międzynarodowych. Nominacja Polaka na tak ważne unijne stanowisko jest kolejnym wyróżnieniem dla Polski.

W Centrali Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych zatrudnionych jest 91 Polaków, w tym 55 w Centrali w Brukseli, 14 w delegaturach UE i 22 ekspertów narodowych.

d47oh1y

Artur Kłopotowski jest absolwentem anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W MSZ zatrudniony od 1995 roku, aktualnie jako radca-minister w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli. Specjalizuje się w dyplomacji wielostronnej. Karierę zaczynał od pracy w zespole ds. obsługi Rady Bezpieczeństwa ONZ w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku w trakcie 2-letniego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa w latach 1996-97. Dwukrotnie pełnił funkcje wicedyrektora ds. politycznych w departamentach pionu ONZ w MSZ: w latach 2002-2004 w Departamencie Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych, a w latach 2009-2010 w Departamencie Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka. W latach 2004-2009 pracował na stanowisku szefa wydziału stosunków zewnętrznych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli, a także pełnił funkcję zastępcy przedstawiciela RP w Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa Rady UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d47oh1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47oh1y