MSZ: dzielimy doświadczenia transformacji polityczno-gospodarczej z Kubańczykami (komunikat)

...

12.06. Warszawa - MSZ informuje:

- Pamiętamy, jak wiele nas kosztowało osiągnięcie wolności i dlatego tak ważne jest dla nas dzisiaj upominanie się o prawa człowieka na świecie - powiedziała podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach podczas spotkania z przedstawicielami kubańskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Wiceminister spraw zagranicznych Beata Stelmach 11 czerwca br. przyjęła w Ministerstwie Spraw Zagranicznych uczestników warsztatów "Lekcja polskiej demokracji". Warsztaty zorganizowała Fundacja Instytutu Lecha Wałęsy.

- Liczymy na dobrą współpracę z Kubą co najmniej w obszarze gospodarczym - zaznaczyła podczas spotkania z niezależnymi dziennikarzami, artystami, związkowcami i działaczami społecznymi wiceminister. Podkreśliła, że dla Polski "kwestią priorytetową jest jednak zwolnienie wszystkich osób aresztowanych na Kubie w związku z korzystaniem przez nie z prawa do wolności myśli i słowa oraz upominających się o demokrację".

Wiceminister zaznaczyła, że Polska nalega, aby prawa człowieka odgrywały istotną rolę w dialogu pomiędzy Unią Europejską a Kubą. - Z perspektywy Polski kluczowa jest ratyfikacja przez Kubę Międzynarodowych Paktów Praw Człowieka - powiedziała Beata Stelmach.

Dyskusja była nie tylko okazją do omówienia z zaproszonymi gośćmi - wśród których znaleźli się m.in. laureat Nagrody Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa p. Guillermo Farinas oraz Damy w Bieli reprezentowane przez p. Marię Cristinę Labradę - obecnej sytuacji na Kubie. Pozwoliła również przedstawić doświadczenia Polski związane z okresem transformacji polityczno-gospodarczej po roku 1989r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Źródło artykułu:PAP
prawa człowiekadyplomacjamsz

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)