Trwa ładowanie...
d2d06sr

MSZ: min. Sikorski rozmawiał z C. Ashton o sytuacji na Ukrainie (komunikat)

...

d2d06sr
d2d06sr

09.12. Warszawa - MSZ informuje:

Dziś w godzinach przedpołudniowych doszło do rozmowy telefonicznej wysokiej przedstawiciel ds. stosunków zewnętrznych UE i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton z ministrem Radosławem Sikorskim. Tematem rozmowy był rozwój wydarzeń na Ukrainie.

Do rozmowy doszło z inicjatywy wysokiej przedstawiciel. Lady Ashton poinformowała o planach swojej wizyty w Kijowie w najbliższym czasie w kontekście niedzielnej rozmowy przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso z prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

Lady Ashton i minister Sikorski położyli nacisk na konieczność poszukiwania pokojowego rozwiązania konfliktu i rozmów między władzą a opozycją. Opowiedzieli się zdecydowanie przeciwko rozwiązaniom siłowym. Lady Ashton poinformowała o gotowości przedstawienia władzom w Kijowie propozycji unijnej mediacji w rozwiązaniu obecnego konfliktu.

d2d06sr

Rozmówcy przypomnieli, że unijna oferta zawarcia umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą pozostaje wciąż aktualna, tak samo jak możliwość negocjacji warunków jej implementacji. Minister Sikorski poinformował o swoich rozmowach przeprowadzonych w czwartek w Kijowie z przedstawicielami ukraińskich władz i opozycji oraz możliwych scenariuszach pokojowego rozwiązania konfliktu.

Minister Sikorski oraz lady Ashton zadeklarowali, że pozostaną w stałym kontakcie na rzecz wsparcia pokojowego rozwiązania sytuacji na Ukrainie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2d06sr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d06sr