Trwa ładowanie...
d4la4uw

MSZ: minister Sikorski rozmawia w Londynie o Ukrainie (komunikat)

...

d4la4uw
d4la4uw

10.03. Warszawa - MSZ informuje:

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przebywa dzisiaj w Londynie, gdzie spotka się z szefem brytyjskiej dyplomacji Williamem Hague'm, by rozmawiać o rozwiązaniu kryzysu na Ukrainie. Wcześniej minister Radosław Sikorski mówił o polityce wschodniej Warszawy w wystąpieniu na Uniwersytecie Oxfordzkim.

O polskiej transformacji demokratycznej, polskiej drodze do Unii Europejskiej i lekcjach dla Ukrainy minister Radosław Sikorski mówił w sobotę w Oxfordzie na Kongresie Polskich Organizacji Studenckich w Wielkiej Brytanii. Minister zaznaczył, że Polska jest dzisiaj docenianym ekspertem w sprawach wschodnich, m.in. ze względu na dużą obecność dyplomatyczną w państwach Partnerstwa Wschodniego (na Ukrainie Polska ma 8 placówek dyplomatycznych). "Nasza zdolność do skutecznej polityki wschodniej zależy od naszej pozycji w Unii Europejskiej" - zauważył minister Sikorski. Szef polskiej dyplomacji przekonywał także uczestników kongresu do głosowania w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego: "Jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla Polski w najbliższym czasie, to idź i głosuj" - mówił.

W planie wizyty ministra Radosława Sikorskiego w Wielkiej Brytanii są także spotkania z rzecznikiem Partii Pracy ds. zagranicznych Douglasem Alexandrem i rzecznikiem partii ds. europejskich Garethem Thomasem. Na uroczystości w Ambasadzie RP minister Radosław Sikorski wręczy odznaki "Bene Merito" osobom szczególnie zasłużonym dla promocji Polski na wyspach. Odznaczenia odbiorą m.in. prof. Jan Ciechanowski, pisarka Clare Mulley czy dziennikarz Nik Gowing. Minister Sikorski spotkał się także ze znanym historykiem Timothy Gartonem Ashem.

d4la4uw

W poniedziałek wieczorem minister Radosław Sikorski będzie przekonywał do pogłębiania integracji europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa i wygłosi odczyt pt. "Why Russian attack on Ukraine means we need more integrated European foreign policy" na Forum ds. Obrony i Bezpieczeństwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d4la4uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4la4uw