Trwa ładowanie...
da9pi27

MSZ: minister Sikorski w brytyjskich mediach o budżecie UE (komunikat)

...

Share
da9pi27

13.11. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski spędził cały dzień w Londynie, przedstawiając w najpoważniejszych mediach brytyjskich polskie spojrzenie na przyszłość Unii Europejskiej i negocjacje budżetu wieloletniego Unii, w tym mówił o znaczeniu brukselskiego spotkania Przyjaciół Polityki Spójności. Minister spotkał się z dziennikarzami "The Economist", redaktorami "Financial Times" oraz z "The Times". Szef resortu dyplomacji udzielił także wywiadu Stephenowi Sackurowi ze znanego programu telewizji BBC Hardtalk.

W programie BBC HardTalk minister Sikorski wyjaśniał różnice między polskim i brytyjskim podejściem do negocjacji wieloletnich ram finansowych UE. - Jeśli celem Wielkiej Brytanii jest faktyczne zamrożenie budżetu UE to Polska się na to zgadza, ponieważ taka była propozycja Komisji Europejskiej - powiedział minister Sikorski. - Problem w tym, że obecna propozycja brytyjska oznacza w praktyce głębokie cięcia w budżecie UE aż o 100 mld euro.

Minister Radosław Sikorski tłumaczył ponadto w rozmowach z dziennikarzami brytyjskimi, że zablokowanie negocjacji o wieloletnim budżecie Unii oznaczałby przejście na budżety jednoroczne. Taka sytuacja niekoniecznie byłaby korzystna również dla Wielkiej Brytanii ze względu na otwarcie dyskusji nad rabatami w składkach członkowskich do instytucji europejskich oraz oznaczałaby zamrożenie na wysokim poziomie wydatków w ramach wspólnej polityki rolnej, czego Brytyjczycy chcą uniknąć.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

da9pi27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da9pi27