Trwa ładowanie...
d36cdl7

MSZ: nominacja ambasadora w Gruzji (komunikat)

...

d36cdl7

13.06. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski wręczył dzisiaj Andrzejowi Cieszkowskiemu nominację na ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP w Gruzji.

"Mam dzisiaj przyjemność wręczyć nominację ambasadorską w kraju dla nas szczególnie ważnym. Gruzja, mimo geograficznego oddalenia, jest naszym bliskim partnerem" - powiedział w trakcie uroczystości w MSZ minister Radosław Sikorski.

Nowy szef placówki w Tbilisi zajmie się umacnianiem dwustronnych relacji, także w kontekście europejskich i euroatlantyckich ambicji Gruzji, kwestiami gospodarczymi, wzmocnieniem inwestycji i polskiego eksportu. "Proszę wspierać Gruzję w jej prozachodnim wyborze, reformach i budowaniu zaufania między nią a UE. Jestem przekonany, że pana doświadczenie jako mojego pełnomocnika ds. partnerstwa wschodniego będzie przydatne na nowym stanowisku" - dodał minister Sikorski.

d36cdl7

Ambasador Andrzej Cieszkowski podziękował ministrowi Sikorskiemu za okazane zaufanie. "Nominacja jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, będę wypełniał powierzoną mi funkcję z największą starannością" - dodał ambasador.

Andrzej Cieszkowski, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Gruzji, pełnił w latach 2008-2013 funkcję pełnomocnika ministra spraw zagranicznych do spraw Partnerstwa Wschodniego, wcześniej (2005-2008) był szefem wydziału Europejskiej Polityki Sąsiedztwa w Departamencie Unii Europejskiej. Pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 1998 roku. W 2012 został odznaczony przez prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Posługuje się biegle językiem angielskim, rosyjskim, portugalskim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d36cdl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36cdl7