Trwa ładowanie...
dg66v0e

MSZ: nominacja ambasadora w Wietnamie (komunikat)

...

dg66v0e
dg66v0e

27.02. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski wręczył dzisiaj Barbarze Szymanowskiej nominację na ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu.

"Wietnam ma dla Polski szczególne znaczenie. Wietnamska diaspora w naszym kraju zaliczana jest do największych w Europie i liczy ok. 40-50 tys. osób. Dowodem więzi między oboma krajami jest również ponad 4-tysięczna grupa absolwentów polskich szkół wyższych w Wietnamie, z których wielu zajmuje dziś wysokie stanowiska w państwie. Proszę mieć na uwadze to polskie lobby do wzmocnienia wizerunku silnej marki Polska w całym regionie ASEAN" - powiedział minister w trakcie uroczystości w MSZ.

Jak dodał: "Mam nadzieję na korzystny dla Polski wynik negocjacji umowy o wolnym handlu między UE a Wietnamem, która ma zostać podpisana jeszcze w tym roku. Szczególnie mocno liczę, że uda się pani zachęcić Wietnamczyków do kupowania polskich produktów oraz przybliżać Wietnamczykom naszą kulturę".

dg66v0e

"Dziękuję panu ministrowi za okazane zaufanie, ten dzień jest jednym z najważniejszych w moim życiu. Dzisiejsza nominacja to nie tylko zaszczyt i wyróżnienie, ale też zobowiązanie i odpowiedzialność. Postaram się, by dystans jaki dzieli Polskę i Wietnam pozostał niezmieniony tylko w sensie geograficznym. W każdym innym wymiarze chcę go skracać. Pragnę zapewnić, że wykonam powierzoną mi misję w sposób profesjonalny i najlepszy z możliwych" - powiedziała nowo mianowana ambasador Barbara Szymanowska.

Barbara Szymanowska od 2012 pełniła funkcję dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej w MSZ. W latach 2010-2012 była dyrektorem Departamentu Wdrażania Programów Rozwojowych. W latach 2009-2010, pracując jako I radca w Ambasadzie RP w Kabulu, była jednocześnie doradcą dowódcy Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie. W Ghazni współpracowała z Polskim Kontyngentem Wojskowym oraz Zespołem Odbudowy Prowincji (PRT). W latach 2005-2009 pracowała jako radca ministra a następnie zastępca dyrektora w Departamencie Współpracy Rozwojowej. Z MSZ związana od 2004 roku.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła również Podyplomowe Studia Europejskie na Uniwersytecie Sussex w Wielkiej Brytanii oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zna biegle język angielski i rosyjski. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011), Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju" (2011), Gwiazdą Afganistanu (2010), Odznaką Honorową Bene Merito (2010) i Medalem NATO za udział w operacji ISAF (2009).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dg66v0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg66v0e