Trwa ładowanie...
d3b2g7b
msz

MSZ o ochronie praw człowieka na VII Seminarium Warszawskim (komunikat)

...

Share
d3b2g7b

25.10. Warszawa - MSZ informuje:

- W Polsce rząd stara się współpracować z parlamentem w zakresie wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz), co jest najlepszą gwarancją skuteczności strasburskiego systemu ochrony praw człowieka na gruncie krajowym - powiedział podsekretarz stanu w MSZ Artur Nowak-Far podczas otwarcia 25 października VII Seminarium Warszawskiego Praw Człowieka.

Celem spotkania było podsumowanie polskich działań w zakresie ochrony praw człowieka. Wzięli w nim udział wybitni praktycy oraz przedstawiciele świata nauki zajmujący się zagadnieniami ochrony praw człowieka m.in. była premier Hanna Suchocka, Dean Spielmann, prezes ETPCz, oraz Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich. Głównymi tematami dyskusji były doświadczenia Polski i ETPCz w zakresie ochrony praw człowieka oraz sposoby zapewnienia efektywności oddziaływania standardów Rady Europy na krajowy system prawny.

d3b2g7b

- Przystąpienie nowych państw do Konwencji było impulsem do wypracowania jednolitych standardów w zakresie praw człowieka w skali całej Europy - podkreśliła Hanna Suchocka odnosząc się do 20. rocznicy przystąpienia przez Polskę do Konwencji.

Organizatorami VII Seminarium Warszawskiego było Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Tegoroczne spotkanie związane było z 20. rocznicą przyjęcia przez Polskę Konwencji oraz jurysdykcji ETPCz i odbyło się pod hasłem "Obywatel w Radzie Europy i Unii Europejskiej - nowe wyzwania po dwudziestu latach od przystąpienia przez Polskę do Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3b2g7b

Podziel się opinią

Share
d3b2g7b
d3b2g7b