Trwa ładowanie...
d3szuvd

MSZ: oświadczenie w 1. rocznicę niedemokratycznych wyborów na Białorusi (komunikat)

...

d3szuvd
d3szuvd

19.12. Warszawa - MSZ informuje:

Oświadczenie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych w 1. rocznicę niedemokratycznych wyborów prezydenckich na Białorusi

W rocznicę brutalnie stłumionych protestów przeciw niedemokratycznym wyborom prezydenckim na Białorusi Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża solidarność z narodem białoruskim. W sposób szczególny jednoczymy się z aresztowanymi Białorusinami, którzy pomimo represji zachowują swoją godność, pozostają ludźmi wewnętrznie wolnymi.

Ubolewamy, że władze w Mińsku kontynuują falę prześladowań. Ta polityka pogłębia izolację Białorusi na arenie międzynarodowej i pozbawia społeczeństwo szans na budowę w środku Europy nowoczesnego i dostatniego państwa.

d3szuvd

Europa słyszy głos tych, którzy bronią fundamentalnych praw człowieka na Białorusi i gotowa jest jeszcze silniej angażować się w obronie kształtującego się społeczeństwa obywatelskiego. Większa pomoc Europy dla Białorusi możliwa jest pod znanymi warunkami zwolnienia wszystkich więźniów politycznych, umożliwienia prześladowanym powrotu do pełni praw obywatelskich i rozpoczęcia dialogu: władza - społeczeństwo. To jest szansa, której w Europie XXI wieku nikt nie ma prawa pozbawiać własnego narodu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d3szuvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3szuvd