Trwa ładowanie...
d307ehn

MSZ: Paweł Wojciechowski przewodniczącym Centrum Rozwoju OECD (komunikat)

...

d307ehn
d307ehn

26.09. Warszawa - MSZ informuje:

Paweł Wojciechowski, stały przedstawiciel RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Paryżu, został wybrany 23 września br. na prestiżowe stanowisko przewodniczącego Rady Zarządzającej Centrum Rozwoju OECD.

Jest to najwyższe wybieralne stanowisko, jakie w strukturach OECD pełnił dotychczas przedstawiciel Polski od początku naszego członkostwa w tej organizacji, czyli od roku 1996. Jest to funkcja bardzo prestiżowa, pełniona honorowo i pozwalająca na bezpośrednie włączenie Polski w najważniejsze prace OECD.

Zgodnie z decyzją ostatniego spotkania Rady OECD na szczeblu ministerialnym, przewodnicząca sesji ministerialnej sekretarz stanu USA Hillary Clinton zobowiązała przewodniczącego Centrum Rozwoju Pawła Wojciechowskiego oraz przewodniczącego Komitetu Pomocy Rozwojowej Briana Atwooda do przygotowania, wspólnie z sekretarzem generalnym OECD Angelem Gurrią, strategii rozwojowej OECD. Strategia ta ma być bazą do nowego spojrzenia na rolę organizacji w obszarze współpracy rozwojowej w nowej, globalnej rzeczywistości.

d307ehn

Centrum Rozwoju powstało w 1962 roku z inicjatywy prezydenta J.F. Kennedy'ego, jako platforma współpracy państw rozwiniętych i rozwijających się. Do Centrum należą obecnie 42 państwa, spośród których 25 to państwa OECD, a 17 to kraje rozwijające się oraz te o gospodarkach wschodzących. Zespół analityków Centrum opracowuje prognozy społeczno-ekonomiczne dla poszczególnych regionów świata, przede wszystkim z punktu widzenia perspektyw rozwojowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d307ehn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d307ehn