Trwa ładowanie...
d28ssvm

MSZ: Podpisanie deklaracji współpracy pomiędzy MSZ a ZUS (komunikat)

...
Share
d28ssvm

10.04. Warszawa - MSZ informuje:

W związku z rosnącą aktywnością migracyjną Polaków i związanymi z tym problemami ze sferą zabezpieczenia społecznego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisały Deklarację Współpracy na rzecz informowania Polaków za granicą w zakresie zabezpieczenia społecznego.

Deklaracja, podpisana przez Jerzego Pomianowskiego - Podsekretarza Stanu w MSZ i Zbigniewa Derdziuka - Prezesa ZUS, jest kontynuacją dotychczasowej współpracy obu instytucji w tym zakresie. Zgodnie z jej tekstem Strony będą kontynuowały działania na rzecz informowania obywateli polskich odnośnie przepisów i zasad regulujących kwestię ubezpieczeń społecznych w największych skupiskach Polonii i Polaków za Granicą. W poprzednich latach Dni Poradnictwa organizowane były m.in. w Królestwie Belgii, Królestwie Niderlandów, Republice Francuskiej i Republice Włoskiej.

d28ssvm

W najbliższych miesiącach Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przy znaczącym wsparciu ze strony polskich placówek dyplomatycznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zorganizuje kolejne spotkania dla naszych Rodaków w Republice Greckiej, Irlandii, Republice Francuskiej, Republice Austrii, Republice Włoskiej oraz Królestwie Szwecji.

O szczegółach spotkań będziemy informować na stronach naszych placówek.

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d28ssvm

Podziel się opinią

Share
d28ssvm
d28ssvm