Trwa ładowanie...
d3ngyzl

MSZ: Polsko-czeskie konsultacje nt. polityki bezpieczeństwa (komunikat)

...

d3ngyzl
d3ngyzl

23.01. Warszawa - MSZ informuje:

Współpraca dwustronna w ramach NATO i UE była tematem polsko-czeskich konsultacji nt. polityki bezpieczeństwa, które 22 i 23 stycznia odbyły się w Warszawie. Ze strony polskiej obradom przewodniczyli podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid oraz podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki.

Podczas rozmów omówiono tematykę bezpieczeństwa regionalnego, w tym kooperacji w Grupie Wyszehradzkiej (V4). Poruszono też kwestie dotyczące planowania obronnego, rozszerzenia Sojuszu, budowy systemu obrony antyrakietowej oraz organizacji ćwiczeń Steadfast Jazz 2013, które będą największymi manewrami sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. W ramach rozmów o Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO) poruszono tematykę operacji międzynarodowych i możliwości pogłębienia współpracy przemysłów obronnych Polski i Czech.

Delegacji czeskiej przewodniczyli sekretarz stanu w MSZ Jiří Schneider oraz zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. Miroslav Ži§ka. Były to drugie konsultacje nt. polityki bezpieczeństwa między Polską, a Republiką Czeską, zorganizowane w takiej formule. Poprzednie odbyły się w dniach 16-17 lutego 2012 r. w Pradze.

d3ngyzl

Uczestnicy konsultacji uczcili minutą ciszy pamięć kapitana Krzysztofa Woźniaka, żołnierza jednostki specjalnej GROM, który w nocy z 22 na 23 stycznia zginął w trakcie operacji antyterrorystycznej w Afganistanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d3ngyzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ngyzl