Trwa ładowanie...
d3vc10w

MSZ: Polsko-estońskie rozmowy nt. polityki bezpieczeństwa (komunikat)

...

Share
d3vc10w

09.01. Warszawa - MSZ informuje:

Przyszłość Sojuszu Północnoatlantyckiego, obrona przeciwrakietowa, a także polskie i estońskie plany modernizacji sił zbrojnych były tematami rozmów Podsekretarza Stanu w MSZ Bogusława Winida z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Estonii Svenem Sakkovem. Do spotkania doszło 9 stycznia w Warszawie.

W czasie rozmowy Wiceministrowie poruszyli także sprawę bezpieczeństwa cybernetycznego oraz kwestię obecności estońskich oficerów w Korpusie Północno-Wschodnim w Szczecinie, Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy (JFTC) oraz w Centrum Eksperckim Policji Wojskowych w Bydgoszczy. W kontekście przyszłych rotacji sojuszniczej misji Air Policing nad państwami bałtyckimi gość z Estonii poinformował o postępach prac na lotnisku wojskowym w mari.

Spotkanie z Wiceministrem Svenem Sakkovem stanowiło kontynuację dialogu, który został nawiązany podczas wizyty połączonej delegacji MSZ, Ministerstwa Obrony Narodowej i Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Miała ona miejsce 10-11 maja 2012 r. w Estonii, a Wiceminister Bogusław Winid był przewodniczącym polskiej delegacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d3vc10w

Podziel się opinią

Share
d3vc10w
d3vc10w