Trwa ładowanie...
d2a5feq

MSZ: polsko-słowackie konsultacje dot. polityki bezpieczeństwa (komunikat)

...

d2a5feq
d2a5feq

08.11. Warszawa - MSZ informuje:

Przygotowaniom do grudniowej Rady Europejskiej dotyczącej polityki obronnej UE oraz przygotowaniom do przyszłorocznego szczytu NATO w Wielkiej Brytanii poświęcone było spotkanie Polsko-Słowackiego Dialogu Strategicznego dotyczącego polityki bezpieczeństwa. Do rozmów z udziałem podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida oraz podsekretarza stanu w MON Roberta Kupieckiego doszło 8 listopada w Bratysławie.

Podczas rozmów omówiono polsko-słowacką współpracę na forach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej, a także współpracę regionalną i dwustronną w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Ministrowie omówili też wstępne wnioski z dobiegających końca ćwiczeń NATO Steadfast Jazz 2013.

Wiceminister Winid zwrócił uwagę na istotną rolę, jaką Słowacja odgrywa w polskiej polityce bezpieczeństwa. - Przywiązujemy dużą wagę do współpracy z naszymi partnerami w Grupie Wyszehradzkiej i rozwoju kontaktów dwustronnych ze Słowacją, są bowiem jednym z filarów naszej współpracy w ramach V4 - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

d2a5feq

Stronę słowacką podczas spotkania reprezentowali sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich Peter Javorcik oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Milosz Koterec.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2a5feq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a5feq