Trwa ładowanie...
d1tqnxt

MSZ: Rada Ministerialna OBWE w Dublinie (komunikat)

...

Share
d1tqnxt

06.12. Warszawa - MSZ informuje:

Podsumowaniu działalności Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w 2012 r. i wytyczeniu kierunków jej działania na 2013 r. poświęcona jest XIX sesja Rady Ministerialnej z udziałem przedstawicieli 57 państw oraz organizacji pozarządowych. Polskiej delegacji podczas spotkania 6 i 7 grudnia w Dublinie przewodniczy podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid.

Podczas sesji wiceminister Winid przedstawił polskie spojrzenie na wyzwania stojące przed organizacją w najbliższych latach i wezwał państwa uczestniczące do kontynuacji wysiłków na rzecz budowy wspólnoty bezpieczeństwa. - To bezpieczeństwo i zaufanie między nami umożliwi nam efektywną współpracę z partnerami z innych regionów oraz sprostanie wyzwaniom przyszłości - powiedział wiceminister Winid w swoim wystąpieniu.

W trakcie dwudniowych obrad sesji Rady Ministerialnej przyjęte zostaną decyzje w trzech wymiarach OBWE: polityczno-wojskowym, ekonomiczno-środowiskowym i ludzkim. Wiceminister Winid spotka się także z ministrem stanu w niemieckim MSZ Michaelem Georgiem Linkiem oraz ministrem stanu w węgierskim MSZ Zsoltem Nemethem.

d1tqnxt

Przed spotkaniem OBWE, 5 grudnia w Londynie, wiceminister Winid przeprowadził konsultacje na temat polityki bezpieczeństwa w brytyjskim MSZ. Rozmowy dotyczyły sytuacji w Afganistanie i Pakistanie oraz współpracy w ramach NATO.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tqnxt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tqnxt
d1tqnxt