Trwa ładowanie...
d1ndcuk

MSZ: rozmowa telefoniczna szefów MSZ Polski i Chin (komunikat)

...

d1ndcuk
d1ndcuk

05.03. Warszawa - MSZ informuje:

Obydwaj rozmówcy podkreślili zaniepokojenie sytuacją na Ukrainie. Szef chińskiej dyplomacji zapewnił, że Pekin sprzeciwia się ingerowaniu w wewnętrzne sprawy jakiegokolwiek państwa i popiera poszanowanie integralności terytorialnej i suwerenności wszystkich krajów, w tym Ukrainy.

Szef chińskiej dyplomacji podziękował za wyczerpującą informację o sytuacji na Ukrainie i z uznaniem wyraził się o roli Polski w osiągnięciu porozumienia z 21 lutego, które położyło kres przemocy nad Dnieprem.

Minister Wang Yi wyraził nadzieję, iż wielokierunkowe wysiłki Unii Europejskiej, w tym Polski, pomogą w osiągnięciu porozumienia politycznego, zapobiegną pogarszaniu się sytuacji na Ukrainie i nie zajdzie konieczność wprowadzenia sankcji.

d1ndcuk

Minister Wang Yi wyraził przekonanie, iż 65. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Chinami stanie się okazja do nadania bardziej dojrzałego charakteru partnerstwu strategicznemu łączącemu oba kraje.

Radosław Sikorski przekazał swemu rozmówcy wyrazy współczucia dla rodzin ofiar ataku terrorystycznego na stacji kolejowej w Kunming.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/ tpo/

d1ndcuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ndcuk