Trwa ładowanie...
d3xwyqb

MSZ: rozmowy o drodze Czarnogóry do NATO (komunikat)

...

d3xwyqb
d3xwyqb

21.02. Warszawa - MSZ informuje:

O euroatlantyckich aspiracjach Czarnogóry w kontekście przygotowań do jesiennego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Wielkiej Brytanii rozmawiał podsekretarz stanu Bogusław Winid z doradcą premiera Czarnogóry i koordynatorem czarnogórskiego rządu ds. NATO Nebojsą Kaludjeroviciem. Spotkanie miało miejsce 21 lutego w Warszawie.

- Choć Podgorica jest na drodze do członkostwa, powinna jeszcze wzmocnić wysiłki niezbędne do wypełnienia wymaganych kryteriów - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. - Drzwi do NATO zostaną otwarte z chwilą wypełnienia przez kandydatów wymogów członkostwa - zapewnił wiceminister Winid.

Nebojsa Kaludjerović podkreślił, że rząd Czarnogóry zamierza kontynuować i wzmocnić działania reformatorskie zgodnie z wymogami członkostwa w NATO. Zgodnie z przyjętą strategią promocyjną, skupi się także na działaniach na rzecz przekonania czarnogórskiego społeczeństwa do korzyściach politycznych wynikających z przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3xwyqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwyqb