Trwa ładowanie...
d3h4wsl

MSZ: szefowie unijnej dyplomacji o sytuacji w Egipcie (komunikat)

...

Share
d3h4wsl

21.08. Warszawa - MSZ informuje:

Napięta sytuacja w Egipcie była tematem dzisiejszego nadzwyczajnego posiedzenia Rady do Spraw Zagranicznych w Brukseli.

Celem spotkania szefów dyplomacji państw UE, które zwołano w reakcji na rozwój wydarzeń w Egipcie, była ocena sytuacji oraz uzgodnienie wspólnego stanowiska UE na wydarzenia w tym kraju. Polskiej delegacji przewodniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Serafin.

- W tym momencie priorytetem jest powstrzymanie się od stosowania przemocy i rozpoczęcie wspólnych rozmów między stronami konfliktu. Unia Europejska powinna być gotowa do odegrania roli mediatora - podkreślił polski wiceminister spraw zagranicznych.

d3h4wsl

Rada postanowiła, że należy kontynuować projekty wspierające społeczeństwo obywatelskie i ochronę praw człowieka, a także inicjatywy zmierzające do poprawy warunków życia Egipcjan. Zapadła również decyzja o przeglądzie pomocy udzielanej Egiptowi. Ministrowie spraw zagranicznych UE wyrazili także zaniepokojenie atakami na miejsca kultu religijnego, w szczególności kościoły chrześcijańskie.

Podczas Rady do Spraw Zagranicznych Piotr Serafin wskazał na potrzebę koordynacji działań konsularnych dla zapewnienia bezpieczeństwa turystów, którzy jeszcze przebywają w Egipcie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3h4wsl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4wsl