Trwa ładowanie...
d7ap041

MSZ: Tarnów - globalnie o bezpieczeństwie chemicznym (komunikat)

...

d7ap041
d7ap041

08.11. Warszawa - MSZ informuje:

250 przedstawicieli z ponad 50 państw i organizacji międzynarodowych uczestniczyło w Międzynarodowej Konferencji nt. Bezpieczeństwa Chemicznego. Współorganizatorem spotkania, które odbyło się 8 listopada w Tarnowie, było Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Generalnym przesłaniem sympozjum było nakreślenie kierunków rozwoju międzynarodowej współpracy na rzecz bezpieczeństwa chemicznego. Reprezentujący MSZ wiceszef resortu dyplomacji Bogusław Winid był gospodarzem uroczystego koncertu i kolacji wydanej dla uczestników konferencji. Wcześniej, w czasie konferencji, minister Winid przedstawił działania polskiego rządu na rzecz promowania tej problematyki na forach międzynarodowych.

Minister Winid przypomniał, że Polska jest ważnym partnerem międzynarodowym w polityce bezpieczeństwa i aktywnym uczestnikiem inicjatyw przeciw rozpowszechnianiu broni masowego rażenia. Nasz kraj jest także wiodącym graczem w ramach OPCW w Hadze, gdzie zagadnienia bezpieczeństwa należą do tematów priorytetowych.

d7ap041

Przy tej okazji minister zaprezentował dokonania Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Tarnowie. Doświadczenia z tego ośrodka będą wykorzystane w powstającym w tym mieście Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego. "Warto wykorzystać potencjał tarnowskich "Azotów". Licząca się na europejskim rynku firma ma nie tylko potencjał produkcyjny, ale także duże zaplecze, poparte wiedzą ekspercką w zakresie bezpieczeństwa chemicznego" - powiedział Bogusław Winid.

Zdaniem wiceministra to wystarczające argumenty, aby uznać, że utworzenie w Tarnowie Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego wydaje się naturalne i w pełni uzasadnione.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d7ap041
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ap041