Trwa ładowanie...
d4km808

MSZ: udział ministra Sikorskiego w posiedzeniu RE (komunikat)

...

d4km808
d4km808

16.09. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 15-16 września br. minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski uczestniczy w posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli.

W trakcie obrad Rady Europejskiej szefowie państw UE omówią relacje Unii Europejskiej ze strategicznymi partnerami zewnętrznymi.

Podczas roboczego lunchu szefów państw i rządów przewodniczący RE Herman van Rompuy przedstawi sprawozdanie z postępów osiągniętych przez grupę zadaniową (tzw. Task Force) ds. zarządzania gospodarczego, w skład której wchodzą ministrowie finansów UE oraz przedstawiciele prezydencji i Europejskiego Banku Centralnego, pod przewodnictwem samego van Rompuya.

d4km808

Publikacja raportu końcowego z prac grupy, zawierającego opis działań potrzebnych do wzmocnienia dyscypliny budżetowej i zarządzania gospodarczego UE, planowana jest na październik 2010 r.

W trakcie dodatkowego spotkania Rady Europejskiej ministrowie spraw zagranicznych zajmą się sytuacją w Pakistanie oraz przygotowaniami do debaty generalnej 65 Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4km808
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4km808