Trwa ładowanie...
df8z3t9

MSZ: wiceminister Mościcka-Dendys rozmawia o strategiach makroregionalnych w Brukseli (komunikat)

...

df8z3t9
df8z3t9

13.02. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska jest zainteresowana poprawą zarządzania Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego, dlatego zależy nam, aby Komisja Europejska pozostała ważnym ogniwem tego procesu - podkreśliła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys w czasie spotkania Grupy Wysokiego Szczebla ds. strategii makroregionalnych, które odbyło się 13 lutego w Brukseli.

- Poprawa efektywności zarządzania w strategiach makroregionalnych wymaga wzmocnienia zaangażowania państw członkowskich, ale także utrzymania perspektywy unijnej. To zapewnia Komisja Europejska. Strategie makroregionalne będą rozliczane z konkretnych osiągnięć, dlatego powinniśmy koncentrować się na jakości projektów i wsparciu podmiotów, które je wdrażają - zaznaczyła wiceminister Mościcka-Dendys.

Wiceminister podziękowała też Komisji za uwzględnienie w dokumencie nt. poprawy zarządzania strategii makroregionalnych propozycji zgłoszonych wspólnie przez Polskę i Szwecję. Zauważyła również, że niektóre pomysły KE mogą stwarzać zbyt duże obciążenia administracyjne dla państw członkowskich.

df8z3t9

Podczas spotkania dyskutowano o przyszłości modelu makroregionalnego. Do pierwszej uruchomionej w 2009 r. Strategii bałtyckiej, w 2011 r. dołączyła Strategia UE dla regionu Dunaju. Obecnie trwają prace nad strategiami adriatycko-jońską i alpejską.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ amt/

df8z3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df8z3t9