Trwa ładowanie...
d41h5zd

MSZ: wiceminister Winid na konferencji ITU w Dubaju (komunikat)

...

Share
d41h5zd

01.04. Warszawa - MSZ informuje:

Polska dyplomacja wspiera prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalenę Gaj, która jest kandydatką na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Podsekretarz stanu Bogusław Winid 1 kwietnia wziął udział w odbywających się w Dubaju obradach ITU podczas konferencji WTDC-2014 (World Telecommunication Development Conference).

Delegaci ze 194 państw należących do ITU podczas konferencji WTDC-2014, jednego z najważniejszych wydarzeń w sektorze telekomunikacji, podejmą decyzje co do priorytetów w rozwoju światowej telekomunikacji, m.in. w obszarze internetu szerokopasmowego, kompetencji cyfrowych i treści lokalnych w internecie. Stanowisko zastępcy sekretarza generalnego ITU należy do najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych. Objęcie tej funkcji przez przedstawiciela Polski w znaczący sposób wzmocniłoby pozycję naszego kraju na forum ONZ.

- Jednym z priorytetów Polski jest zaangażowanie w działania na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. ITU odgrywa w tym procesie rolę kluczową, dlatego Polska nominowała swojego kandydata na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego związku - przekonywał wiceminister Winid podczas spotkań na marginesie konferencji. Z kolei Magdalena Gaj wezwała uczestników konferencji do podjęcia decyzji w sprawie celów i priorytetów na kolejne lata. - Apeluję o podłączenie niepodłączonych, udostępnienie więcej częstotliwości radiowych dla mobilnego internetu szerokopasmowego, ochronę praw konsumentów i wyższą jakość usług oraz o zrównoważone podejście regulacyjne - zaznaczyła prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

d41h5zd

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) to najstarsza organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Wybory, w których kandyduje przedstawicielka Polski, odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników ITU w Busan (Republika Korei) między 20 października a 7 listopada.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d41h5zd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41h5zd
d41h5zd